Hakkımızda


Yayınevimiz 2008 yılında kuruldu. 2011’in sonunda çocuk ve gençlik kitapları yayımlamaya başladık. Türk ve dünya edebiyatının seçkin yazarlarının metinlerini ve çağdaş edebiyatın değerli örneklerini küçük okurlarımızla buluşturduk.

Çocukların ve gençlerin hem okurken keyifli saatler geçirebilecekleri hem de dünyaya daha geniş bir pencereden bakmalarını sağlayacak, nitelikli kitaplar yayımlamayı kendimize amaç edindik.

Daha çok okurumuza kitaplarımızla ulaşabilmek için öğretmenlerle ve eğitimcilerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. Okullarda düzenlediğimiz söyleşilerde, hazırladığımız kitapların yazarlarını genç okurlarımızla bir araya getiriyoruz. Bu buluşmalarda yazarlarımız, kitaplarının içeriklerine uygun olarak yaratıcı drama etkinlikleri, yaratıcı yazma etkinlikleri, karikatür atölyeleri, şiir atölyeleri, geridönüşüm atölyeleri, motivasyon çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Kırmızı Kedi Ailesi olarak çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı ve onları nitelikli birer okur olarak geleceğe hazırlamayı diliyoruz.

Daha birçok kitapta buluşmak umuduyla hepinize aydınlık günler dileriz…